Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило кредитний рейтинг України в іноземній валюті із RD (обмежений дефолт) до CC (недостатня кредитоспроможність). Про це йдеться у звіті, опублікованому 17 серпня.

Підвищення рейтингу відбулося за отриманням 11 серпня згоди на реструктуризацію зовнішнього боргу, що, на думку агентства, усуває «обмежений дефолт».

«Виплата основного боргу та відсотків за українськими єврооблігаціями на суму близько шести мільярдів доларів була відстрочена на 24 місяці, що пом’якшило тиск на обслуговування зовнішнього боргу в контексті ослаблення міжнародних резервів та гострої потреби у витратах, пов’язаних з війною», — зазначили аналітики Fitch.

На реструктуризацію було отримано згоду 75% власників облігацій (за сукупною номінальною сумою), що перевищує необхідний мінімум 66,7%.

«Незважаючи на це полегшення обслуговування боргу, рейтинг CC відображає невирішені ризики стійкості боргу, пов’язані з нападом Росії, а також вкрай напружений стан державних та зовнішніх фінансів та макрофінансове становище України. Ми очікуємо, що війна триватиме до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100% ВВП», — наголосили в агентстві.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email