Представник Болгарії на Євробаченні-2017 Крістіан Костов попався на виступі в анексованому Криму. Відео з артистом опубліковано в Youtube, на ньому Крістіан Костов виступає в "Артеку" на День захисту дітей 1 червня 2014 року - через кілька місяців після анексії українського півострова РФ. Тоді він був відомий як учасник проекту "Першого каналу" - першого сезону "Голос. Діти", де був підопічним Діми Білана.

У Державній прикордонній службі України, що момент поїздки в Крим представник Болгарії на конкурсі Євробачення-2017 Крістіан Костов був неповнолітнім, а українське законодавство щодо окупованого півострова набуло чинності лише в кінці 2014 року. "Цю інформацію зараз спільно з Службою безпеки ми вивчаємо, але на даний момент можна озвучити три основні позиції. Перше: ми діємо в межах своїх повноважень. Я маю на увазі Державну прикордонну службу. На момент, коли він заїжджав в Україну, інформацією з наших джерел, ні від інших правоохоронних органів у якості доручень про те, що він, можливо, відвідував окупований півострів всупереч законодавству України, у нас не було", - повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян агентству "Інтерфакс-Україна". По-друге, на момент, коли Костов відвідував Крим, "якщо вірити ЗМІ, він був ще неповнолітнім", тобто самостійно не міг приймати таких рішень і їхав тільки в супроводі дорослих. "Третє - це те, що українське законодавство щодо окупованого півострова, який би забороняв йому це робити, набула чинності лише в кінці 2014 року. Тобто законодавчих бар'єрів, які б заборонили йому це зробити, в червні 2014 року ще не було", - додав Слободян.

У свою чергу в Службі безпеки України нагадали, що рішення про заборону в'їзду в країну приймає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи державної кордону. "Служба безпеки України приймає рішення про заборону в'їзду в Україну іноземцям або особам без громадянства в інтересах забезпечення національної безпеки України", - написала речник СБУ Олена Гітлянська в Facebook.

Після скандалу про відвідування анексованого Криму, букмекери почали активно робити ставки на представника Болгарії Крістіана Костова. Про це повідомляють Українські Новини. Зараз виконавець у букмекерських конторах на третьому місці. Однак ставки на нього весь час зростають. Цікаво, що у 17-річного Костова крім болгарського є ще й російське громадянство.

Нагадаємо, саме через відвідування окупованого Криму не приймає участі в "Євробаченні" російська співачка Юлія Самойлова, якій СБУ заборонила в'їзд в Україну на три роки.

Print Friendly, PDF & Email