Росіянам на естонському кордоні анулюють шенгенські візи, видані іншими країнами. Вже дві громадянки РФ повідомили про такі випадки, пише російська журналістка Ксенія Собчак у своєму телеграм-каналі, публікуючи надані фотографії.

Росіянка на ім’я Світлана намагалася перетнути кордон у Нарві 14 серпня автобусом Санкт-Петербург — Рига. Однак естонські прикордонники провели огляд речей, після чого анулювали дворічний грецький шенген і не пустили її до ЄС. При цьому жінка зазначила, що вона не мала зворотного квитка, що стало приводом для дій прикордонників.

«Після ретельного та безрезультатного огляду (не знаю, що вони намагалися знайти) та тригодинного очікування, мені винесли паспорт із перекресленою візою. Пояснили, без зворотного квитка не пропустять — можу не повернутися. Я запропонувала їм, що зараз куплю квиток онлайн — не допомогло. На якій підставі мені анулюють візу іншої держави? Мені сказали, що вони тут господарі і мають право це робити», — заявила вона.

11 серпня ще один підписник Собчак розповів, що естонські прикордонники на кордоні в Нарві ретельно перевіряють та доглядають громадян РФ, а за найменших підозр у візах анулюють. Тоді ще одній росіянці, Катерині, анулювали п’ятирічну шенгенську візу через підозри у контрабанді валюти. Жінка намагалася потрапити на територію ЄС 9 серпня разом із чоловіком, у них було з собою 9500 євро готівкою. На думку естонських прикордонників, це надто велика сума.

Силовики також зацікавилися різними адресами реєстрації Катерини та її чоловіка під час подачі на візу: жінка отримала її у 2019 році, коли не була знайома з цивільним чоловіком. За її словами, «головний» на пропускному пункті заявив їм, що вони «брехуни та перевізники». Росіяни повернулися до Кінгісеппа, залишили половину грошей друзям і поїхали знову перетинати кордон. Проте на них змусили чекати близько трьох годин, після чого перекреслили візи.

Естонія вже перестала видавати шенгенські візи громадянам Росії.

9 серпня прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що відвідування Європи — це не право, а привілей і закликав до припинення видачі туристичних віз росіянам. До цього шенгенські візи росіянам перестали оформляти також Чехія, Латвія та Литва. Данія та Нідерланди припинили видавати короткострокові візи. Фінляндія заявила про те, що скоротить видачу туристичних віз громадянам Росії з 1 вересня удесятеро.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email