Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив владу Саудівської Аравії в причетності до вбивства опозиційного журналіста Джамаля Хашкаджі. За його словами, відповідний наказ був відданий «на найвищому рівні». Про це він написав у колонці для The Washington Post.

При цьому глава держави додав, що вбивство замовив Не король Салман. На думку президента, виконавці злочину входять в число 18 осіб, затриманих в Саудівській Аравії.

Ердоган зазначив, що Туреччина і далі буде продовжувати розслідування обставин смерті Хашкаджі.

Джамаль Хашкаджі був критиком режиму наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана Аль Сауда. У 2017 році він покинув королівство і переїхав до США, де писав статті про ситуацію в країні для газети Washington Post. Журналіст різко висловлювався про зовнішню і внутрішню політику в абсолютній монархії.

На думку редакції The Washington Post, Хашкаджі був «видатним критиком уряду Саудівської Аравії і Мухаммеда зокрема».

The Washington Post опублікувала останній матеріал Джамаля Хашкаджі. Основними темами в колонці журналіста стали низький рівень свободи засобів масової інформації в арабському світі і посилення державного впливу на висвітлення новин.

Як повідомлялося раніше, вбивці журналісти почали готуватися до нападу в кінці вересня, заявив Ердоган. За його словами, вони знали, що 2 жовтня Хашкаджі піде в генконсульство. За версією турецької сторони, вбивство готували дві команди, одна з них в складі дев’яти осіб.

Ердоган заявив, що напередодні вбивства деякі з цих людей відвідали ліс, були помічені в генконсульстві і в передмісті Стамбула. Згідно з інформацією президента, шість чоловік покинули Туреччину ввечері 2 жовтня, ще семеро людей — пізнього вечора того ж дня.

Print Friendly, PDF & Email