Російські окупанти погрожують відключити Запорізьку АЕС від енергомережі, щоб влаштувати блекаут.

Повне зупинення Запорізької атомної електростанції наблизить сценарій радіаційної катастрофи, заявляє Енергоатом.

Так у компанії прокоментували заяву окупантів про можливе повне відключення АЕС від української енергомережі.

«Через відключення генераторів ЗАЕС від енергосистеми України їх не можна буде використовувати для роботи на власні потреби охолодження палива у разі знеструмлення станції. Це наблизить можливий сценарій радіаційної катастрофи на найбільшій атомній електростанції Європи – Запорізькій АЕС», – йдеться в повідомленні.

Також небезпеку становить те, що окупанти втручаються в процес управління ЗАЕС.

В Енергоатомі нагадали, що якщо ЗАЕС не матиме зв’язку з українською енергосистемою, то перейде в режим блекауту, це уможливить її підключення до енергосистеми Росії.

«Саме так здійснюється ядерний тероризм. І рашисти тероризують і шантажують не тільки Україну, а й увесь цивілізований світ, крок за кроком знищуючи можливості захисту ЗАЕС від радіаційної аварії. Потрібно негайно вивести російські війська з території ЗАЕС і повернути її під повний контроль України! Тільки це зможе забезпечити безпечне функціонування атомного об’єкта», – йдеться в заяві Енергоатому.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email