Залізничний експрес, який повинен з'єднати вокзал "Київ-Пасажирський" з головним міжнародним аеропортом України "Бориспіль", буде запущено в листопаді, а не 1 грудня, як планувалося раніше. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Twitter прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Прем'єр-міністр також зазначив, що вдалося реалізувати проект дешевше, ніж планувалося спочатку (на початку 2018 роки очікувана вартість була 600-800 мільйонів гривень).
"Проект коштував близько 580 мільйонів гривень. Зекономили на закупівлях і ефективно використовували наявний бюджетний ресурс. Для порівняння: кошторис сумнозвісного "Повітряного експреса" в 2010 році становив 3,2 мільярди гривень. За планом, між терміналом аеропорту і платформою експреса буде крита галерея. Це зручно - дощ або сніг пасажирам не завадить", - підкреслив Гройсман.
Також глава уряду повідомив, що ціна проїзду становитиме 80 гривень. "Бориспіль" - найбільший аеропорт країни, і дістатися до нього тепер можна швидко, без пробок, всього за 35 хвилин і 80 гривень ", - написав він.
Розроблений "Укрзалізницею" проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в "Бориспіль" було ухвалено Кабінетом міністрів в лютому цього року. Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу "Київ-Пасажирський" через станцію "Видубичі" до терміналу D аеропорту "Бориспіль".
З'єднати аеропорт "Бориспіль" з Києвом намагалися ще з 2011 році. Тоді Україна досягла угоди з Ексімбанком Китаю про фінансування ряду проектів. Згідно з умовами одного з них, для реалізації проекту "Повітряний експрес" Ексімбанк Китаю повинен був надати Україні кредит у розмірі 372 мільйони доларів. У вересні 2014 року керівництво Мінінфраструктури заявило, що під приводом реалізації проекту "Повітряний експрес" зникли 50 мільйонів доларів кредиту. Після цього проект в первісному вигляді визнали "безперспективним" і почали переговори про його переформатування.