Залізничний експрес, який повинен з’єднати вокзал «Київ-Пасажирський» з головним міжнародним аеропортом України «Бориспіль», буде запущено в листопаді, а не 1 грудня, як планувалося раніше. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Twitter прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана. 

Прем’єр-міністр також зазначив, що вдалося реалізувати проект дешевше, ніж планувалося спочатку (на початку 2018 роки очікувана вартість була 600-800 мільйонів гривень).

«Проект коштував близько 580 мільйонів гривень. Зекономили на закупівлях і ефективно використовували наявний бюджетний ресурс. Для порівняння: кошторис сумнозвісного «Повітряного експреса» в 2010 році становив 3,2 мільярди гривень. За планом, між терміналом аеропорту і платформою експреса буде крита галерея. Це зручно — дощ або сніг пасажирам не завадить», — підкреслив Гройсман.

Також глава уряду повідомив, що ціна проїзду становитиме 80 гривень. «Бориспіль» — найбільший аеропорт країни, і дістатися до нього тепер можна швидко, без пробок, всього за 35 хвилин і 80 гривень «, — написав він.

Розроблений «Укрзалізницею» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в «Бориспіль» було ухвалено Кабінетом міністрів в лютому цього року. Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський» через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль».

З’єднати аеропорт «Бориспіль» з Києвом намагалися ще з 2011 році. Тоді Україна досягла угоди з Ексімбанком Китаю про фінансування ряду проектів. Згідно з умовами одного з них, для реалізації проекту «Повітряний експрес» Ексімбанк Китаю повинен був надати Україні кредит у розмірі 372 мільйони доларів. У вересні 2014 року керівництво Мінінфраструктури заявило, що під приводом реалізації проекту «Повітряний експрес» зникли 50 мільйонів доларів кредиту. Після цього проект в первісному вигляді визнали «безперспективним» і почали переговори про його переформатування.

Print Friendly, PDF & Email