Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України, незалежний експерт з енергетичних питань і екс-начальник управління зі зв’язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський висловив думку, що Україна буде втрачати свою газотранспортну систему поступово.

«Те, що уряд робить з нами всередині, те ж саме роблять з нами і на зовнішній арені. Ми як жаба в каструлі з гарячою водою, де температуру піднімають поступово. Якщо жабу кинути в гарячу воду, вона вискочить, а якщо додавати газку поступово , то вона звариться «, — заявив експерт в інтерв’ю виданню Persona.Top.

За словами Землянського, українську ГТС з часом візьмуть під вплив іноземні партнери. Не виключено, що це буде Газпром через Німеччину. Так Берлін, враховуючи Північний потік-2, отримає подвійну вигоду.

«Гроші німецької компанії, необхідні на модернізацію одного магістрального напряму, відіб’ються за один рік. Йдеться про суму в 1,5-2 мільярда доларів, для Німеччини це не гроші», — зазначив він.

Аналітик вважає, що українська ГТС поступово втрачає свою унікальність, оскільки стає однією з газотранспортних систем, за якою російський газ доставляється в Європу. Він додав, що в непростій ситуації українське керівництво Нафтогазу зайняло інфантильну позицію, чекаючи на допомогу від іноземних партнерів, але не вирішуючи актуальні питання самостійно.

Нагадаємо, голова правління НАК «Нафтогаз-України» Андрій Коболєв заявив, що відносини з російським Газпромом зайшли в глухий кут, тому в 2019 році Росія може не підписати жодної угоди з Україною про транспортування газу через українську ГТС.

Джерело

Читайте також: Стало відомо, у скільки Газпрому обходиться борг перед Нафтогазом

Print Friendly, PDF & Email