Попри недавно введені Кремлем санкції рівень товарообігу між РФ і Україною продовжить залишатися досить високим.

Відповідну думку висловив політолог і науковий співробітник University College of London Володимир Пастухов в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

«Істотна частина виробленого в Україні і тепер поставляється в Росію. Це безумовна віддушина для української трудової міграції: багато хто продовжує працювати в Росії і відправляти гроші на батьківщину», — заявив він.

На думку Пастухова, економічні відносини між державами можуть служити важелем тиску на Україну вже в найближчому майбутньому.

«Актуальність російського ринку для України підтверджує, що ресурси тиску у Росії досить великі», — підсумував він.

Нагадаємо, 1 листопада Дмитро Медведєв підписав санкції проти України. До списку увійшли 322 громадянина і 68 компаній України.

Президент України Петро Порошенко назвав санкційний список РФ «державною нагородою», оскільки до нього потрапили виключно гідні українці. Він зазначив, що санкції були доволі очікуваним кроком РФ і зайвий раз продемонстрували неконструктивну позицію Кремля. Про це президент заявив в рамках спільної з Ангелою Меркель прес-конференції.

«Перш за все я хочу підкреслити, що російське рішення про санкції не було несподіваним. За невеликим винятком це список дуже гідних людей, які є в цьому списку, включно з моїм сином. Включно з половиною моєї адміністрації, з великою кількістю народних депутатів, більшістю членів коаліції урядовців України. Хочу сказати, що перебування в цьому листі — якась державна нагорода. Так це принаймні сприймається. Дуже ображені ті, хто до цього списку не потрапили», – прокоментував Порошенко.

Print Friendly, PDF & Email