Президент США Дональд Трамп повинен обов’язково заявити, що будь-яке використання Росією ядерної зброї проти держави-члена НАТО призведе принаймні до співмірних відповіде з боку США.

«Ця заява необхідна з двох причин. По-перше, тому що Росія розробляє і розгортає ядерну зброю малої потужності, яку вона може використовувати проти збройних сил НАТО. Кремль сподівається, що ця зброя дозволить їй досягти тактичного ефекту (знищити сили НАТО), не викликаючи ядерної відповіді з боку Альянсу. По-друге, ні США, ні НАТО в даний час не мають чіткої відповіді на цю російську стратегію. Керівники американської розвідки покладають всю відповідальність за стримування РФ на політиків. А насправді США повинні взяти на себе ініціативу в цьому питанні, адже НАТО, схоже, не хоче цього робити «, — вважає Том Роген в своїй колонці на The Washington Examiner.

Виступаючи у Вашингтоні минулої неділі, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг чітко заявив про ризик політики Путіна. На думку Столтенберга, Кремль збільшує «вірогідність будь-якого застосування ядерної зброї у військовому конфлікті». Ідея полягає в тому, щоб спробувати відокремити європейську безпеку від американської і підтримати концепцію обмеженої ядерної війни.

«Коли я запитав Столтенберга, чи буде він вітати заяву ядерних держав НАТО (США, Великобританії і Франціі.- ред), що будь-який ядерний напад Росії призведе до адекватного ядерного відповіді з боку США і Альянсу, його відповідь була негативною», — зазначає Роген .

На думку журналіста, саме таку заяву Трампа, Макрона і Мей на адресу Путіна, може поставити російського лідера на місце.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email