Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко повідомив, що формально Російська Федерація нічим не може відповісти нашій країні на розрив Договору про дружбу, співробітництво і партнерство. Про це повідомляє Главред.

«Формально Росія нічим відповісти нам не може (на розрив» дружби «- Ред.). Якщо одна зі сторін вважає, що цей документ її більше не влаштовує, вона просто припиняє його дію. І на цьому його історія закінчується. Що РФ може зробити як неадекватна країна? Тут вже поле для фантазії необмежене», — зазначив екс-чиновник.

Огризко додав, що, «якщо говорити образно, Росії публічно дали ляпаса».

«Думаю, після припинення дії договору про дружбу можна очікувати істеричних заяв з РФ, що хунта в Києві проти дружби братніх народів. Хоча такі заяви вже ніхто всерйоз не сприймає — ні в Україні, ні на Заході. А ось якщо говорити про можливі провокації, то тут з їхнього боку може бути все що завгодно «, — вважає він.

Нагадаємо, у вересні Петро Порошенко підписав указ про припинення договору про дружбу, співпрацю і партнерство України і Росії. На початку грудня глава держави вніс до Ради проект закону про припинення дії «дружби» з РФ.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був підписаний 31 травня 1997 року Києві, документ 14 січня 1998 го ратифікувала Верховна Рада. «Дружба» набрала чинності з 1 квітня 1999 року.

Print Friendly, PDF & Email