Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів, хто керує контрабанду в Україні. Про це повідомляє телеграм-канал Пральня на Банковій. 

Данилюк назвав ініціативу Кабінету міністрів надати поліцейським доступ до зон митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон «спробою потіснити СБУ».

«Тобто можна перерозподілити доходи, або обрізати доходи конкуруючої угруповання… Природно, СБУ – головний «дах»контрабанди. Історично завжди була. Фактично у них митники всі висять на гачку. Тобто вони знають, де, хто і скільки вкрав. СБУ цим успішно користується», – зазначив екс-глава Мінфіну.

На думку Данилюка, побороти контрабанду «насправді досить просто».

«Ми можемо оперативно збільшити доходи бюджету більше ніж на 100 млрд грн. Але важливо правильно визначати базу для порівняння. У 2017 році, наприклад, хвалили ДФС за зростання доходів митниці на 70 млрд грн порівняно з 2016-му, хоча основними факторами були курс долара і зростання економіки, а не боротьба з корупцією та підвищення ефективності адміністрування», – додав він.

Як повідомлялося раніше, від 21 червня 2018 року українські силовики розпочинають з новою силою ловити контрабандистів та розкривати шахрайські схеми на кордоні. Про це домовилися на засіданні уряду.

Міністри ухвалили рішення, які дозволять повернути в бюджет до 4 млрд доларів. Очільник уряду назвав головні схеми: крім звичайної, чорної контрабанди, коли товар перевозять лісовими дорогами повз пункти пропуску, ще є порожні за документами фури, коли фактично вантажівки забиті товаром. Також контрабандисти підробляють документи або завозять товари, які не заявлені в декларації.

Print Friendly, PDF & Email