СБУ повідомила про підозру екс-керівникам ДП Антонов, чиї дії спричинили знищення літака АН-225 Мрія. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Служба безпеки зібрала ґрунтовну доказову базу на колишніх гендиректора ДП Антонов, його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки. За матеріалами слідства, напередодні повномасштабного вторгнення чиновники не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту. Такі злочинні дії призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому, навколишніх населених пунктів та знищення літака АН-225 Мрія", - йдеться у повідомленні СБУ.

Голова СБУ Василь Малюк наголошує на особливій важливості покарання винних у цій справі.

"Ми ведемо об'єктивне розслідування цієї справи. Ті, хто фактично допоміг ворогові знищити один із символів України, повинні понести заслужене покарання. І СБУ зробить для цього все необхідне. А новий літак наша держава обов'язково збудує, бо Мрію, як і Україну, неможливо зруйнувати", - сказав Малюк.

СБУ стверджує, що в період січня-лютого 2022 року чиновники прямо заборонили українським військовим зводити оборонні укріплення та фортифікаційні споруди на аеродромі: було розпорядження керівництва підприємства заблокувати допуск бійців Нацгвардії на територію об'єкта.

Повідомляється, що всім трьом фігурантам повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, що спричинили загибель людей та інші тяжкі наслідки.

"Двом фігурантам провадження обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вживаються комплексні заходи щодо притягнення до відповідальності також колишнього заступника гендиректора ДП Антонов, який зараз ховається від правосуддя. Він оголошений у розшук. Зловмисникам загрожує до 15 років в'язниці", - йдеться у повідомленні СБУ.

Print Friendly, PDF & Email