Економіка Китаю обов'язково відновиться в 2023 році після спаду в 2022 році, і відновлення, ймовірно, буде кращим, ніж очікувалося. Консенсус щодо зростання ВВП становить близько 5%.

Аналітики позитивно оцінюють економічні перспективи Китаю в 2023 році, вказуючи на те, що різкий розворот політики щодо Covid може завдати шкоди короткостроковій перспективі, але стане каталізатором економічного зростання в 2023 році. Змінні виглядають сприятливими: споживчі витрати та житловий сектор демонструють серйозний потенціал, а державна політика рухається у правильному напрямку.

Той факт, що Китай, здається, досягнув піку цієї масивної хвилі Covid наприкінці 2022 року, є гарною новиною для 2023 року. Частково це пов'язано з тим, що ефект бази ще більше сприяє зростанню у річному обчисленні 2023 року.

Частково це також пов'язано з тим, що відновлення відбувається раніше і швидше, ніж очікувалося. Дані у великих містах, а також дані про рух у метро свідчать, що відновлення було дуже швидким. Деякі популярні туристичні напрямки приймають клієнтів на рівні близькому до рівня 2019 року.

Внутрішній попит буде ключовим цього року, особливо з погляду нерухомості та споживання, які були двома найбільш відстаючими у 2022 році.

Тепер коли Китай переходить до життя з Covid, блокування більше не будуть проблемою, що усуває серйозні перешкоди для людей, які споживають і купують і житло.

Китайські домогосподарства також мають купівельну спроможність. 2022 року вони заощадили набагато більше, ніж у попередні роки. У 2022 році депозити китайських домогосподарств зросли більш ніж на 17 трлн юанів, що є рекордним показником, тоді як їхні кредити зросли лише на 3,7 трлн юанів, що становить приблизно половину попередніх років. Чисті депозити зросли на 11 трлн юанів, що вп'ятеро більше, ніж у 2020 році, що стало попереднім рекордом.

Політика також сприятлива. Новим прем'єром майже напевно стане Лі Цян, який став другим номером у Комуністичній партії після 20-го з'їзду партії. Він працював із президентом Сі в провінції Чжецзян 20 років тому і вважається його близьким союзником. У нього та нової Державної ради є сильні стимули для забезпечення більш високих темпів економічного зростання у перший рік їхньої роботи.

Вони чудово розуміють, що 2022 травмував бізнес та інвесторів, і тому, ймовірно, хочуть якнайшвидше підняти економіку.

Пекін вже доклав зусиль для більшої політичної підтримки, не чекаючи офіційного формування нового уряду в березні. Центральна економічна робоча конференція, найважливіша щорічна зустріч Китаю з питань економічної політики у грудні, була налаштована на користь економічного зростання. Вона підтвердила «непохитну» підтримку приватного сектору, а також пообіцяла допомогти компаніям, які займаються інтернет-платформами, вести розвиток.

Розмови було підкріплено реальними справами. Центральний банк нещодавно заявив, що кампанії з виправлення становища в Ant Group близькі до завершення і китайський гігант Didi Chuxing може знову дозволити реєстрацію нових користувачів після 18 місяців призупинення.

Print Friendly, PDF & Email