Дві провідні тютюнові компанії світу Philip Morris International та Japan Tobacco International внесено в список міжнародних спонсорів війни. Компанії продовжують вести бізнес у РФ та підтримувати економіку країни сплатою значних податків до її бюджету, повідомляє Національного агентства з протидії корупції.

Зазначається, що у Росії Philip Morris International представлена двома афілійованими компаніями, а також організацією ТОВ Филип Моррис Сейлз енд Маркетинг з філіями приблизно в 100 містах країни. Сукупний обсяг інвестицій Philip Morris International у РФ перевищує 2 млрд доларів.

Згідно з даними фінансової звітності російського підрозділу Philip Morris, виторг компанії у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну зріс на 8% до 140,3 млрд рублів, а чистий прибуток до 48,2 млрд рублів, що на 45% більше, ніж у 2021 році. Відповідно, податку на прибуток до бюджету країни-агресора було сплачено на суму понад 136 млн доларів.

На початку війни Philip Morris заявив про намір продати свій російський бізнес, щоб зберегти свою репутацію. Однак усі "спроби" продати бізнес у РФ начебто не мали успіху, і корпорація досі лишається одним з найбільших платників податків до російського бюджету.

Друга компанія, Japan Tobacco International, є лідером тютюнового ринку в Росії, частка ринку складає близько 34,9%. Вона є однією з найбільших FMCG-компаній у країні за обсягом продажів.

JTI найбільший інвестор і провідний платник податків у російській тютюновій індустрії. За останні 20 років інвестиції JTI в економіку РФ перевищили 4,6 мільярда доларів. Податкові платежі компанії 2020 року забезпечили 1,4% доходу федерального бюджету РФ.

Хоч представники JTI заявляли, що JT Group призупинила нові інвестиції та маркетингову діяльність у Росії, компанія все ще продовжує виробляти та поширювати продукцію у РФ.

Print Friendly, PDF & Email