У 2016 році Президента України офіційно обдарували 282 подарунками. Усі вони були направлені до Фонду президентів України. Принаймні про це йдеться в офіційні відповіді АП на запит інформаціного ресурсу Українські новини.

Бурштинова картина «Пам’ятник воїнам-афганцям», путівник по Криму, дерев’яну булаву, дві вишиванки,  м’яч з автографами гравців футбольного клубу «Динамо» (Київ), подарований президентом ФК Ігорем Суркісом, і книга «Шлях до успіху. Як змінити систему, не змінивши себе »- від колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якого в Україні підозрюють у розкраданні бюджетних коштів, макети БМП, БТР-4, танків, ракет, лопатей турбіни, літаків Ан-74ТК-200 і Ан-178, буксира «Нібулон» — це чи найбільш традиційні презенти. Є серед подарунків і значно оригінальніші — наприклад книга «Приворотне зілля» та плетені вовняні шкарпетки.

Щедрими до верховного головнокомандувача були й іноземні колеги. Зокрема, Литва подарувала йому набір сувенірних пляшечок, Туркменістан — свою національну одяг, Сінгапур — металеву статуетку «Два гострих перцю», Індія — пам’ятний набір до Міжнародного дня йоги. Від Франції президенту дісталася флешка у вигляді автомобіля Червоного Хреста, а від Німеччини — статуетка «три людини на підставці».

Print Friendly, PDF & Email