Під час візиту в Берлін президент Польщі Анджей Дуда закликав відмовитися від будівництва «Північного потоку-2». Другий газопровід, що проходить по дну Балтійського моря, призведе до порушення «енергетичного балансу. Про це президент заявив під час спільної прес-конференції з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером, яка відбулася 23 жовтня в Берліні, передає DW.

За словами Дуди, новий газопровід призведе до домінуючого положення одного постачальника, а також ускладнить енергопостачання деяких східноєвропейських країн. «Нас дивує, що Єврокомісія не виступила з однозначно негативною оцінкою», — зазначив він, підкреслиивши, що цей проект має виключно політичний, а не суспільний характер. 

Нестачу газу Дуда запропонував перекривати за рахунок купівлі більшої кількості зрідженого газу. Раніше Сполучені Штати пропонували почати переговори з експоту американського газу до Європи. В свою чергу Штайнммаер погодився, що таке рішення мало би не політичний, а економічний контекст. 

Роботи з будівництва «Північного потоку-2», який пройде по дну Балтійського моря, паралельно з все існуючим газопроводом, мають бути завершені в 2019 році. 

Print Friendly, PDF & Email