Зараз у двох областях йдуть довибори у Верховну Раду у Черкассах та на Херсонщині і на фоні традиційних для регіонів парадів кандидатської щедрості та рекламного наступу цікаві нові активності які використовують кандидати.

Наприклад у 184 окрузі, це півночь Херсонщини Катерина Одарченко від «Національної платформи» підняла суцільну хвилю громадського спротиву. На фоні проблемного впровадження медичної, та освітньої реформ, в регіоні реально склалася критична ситуація с закриттям районих лікарень, та сільских шкіл зі старшими класами.

В цій ситуації команда Катерини ініціювала збір підписів проти закриття лікарень та шкіл, підняла хвилю у СМІ, організувала стоп-блоки під Верховною Радою з роз’ясненням депутатам освітньо-медичної кризи на Херсонщині, і сьогодні звернення громад регіону до Кабміну вже підтримала ціла низка впливових депутатів включно з Сергійом Шаховим, та Юлією Тімошенко.

При всьому скепсису опонентів Одарченко до можливостей реальної громадської активізації, Катерина продовжує їіздити по селах і роз’яснювати людям їх права і можливості впливу на владу. На сьогодні Нацплатформа зібрала вже біля 25 тисяч підписів мешканців громад, а це значить, що жінка-політик, без мільйонних затрат на підкуп, та провладних адмінважелей має шалену підтримку у громаді і всі шанси увійти до Верховної Ради, та продовжувати відстоювати соціальні інтереси спільноти вже на законодавчому рівні.

Це дуже цікавий кейс, що свідчить. Виборці не остаточно зневірені. І коли замість політичних симулякрів в вирішення проблем включаються реальні пасіонарії, люди готові на активні дії, та підтримку нових лідерів.

Print Friendly, PDF & Email