Нещодавно відбулось засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, під час якого вирішувалось вкрай важливе питання. Дискусія стосувалась внесення необхідних правок до закону 2045-1 “Щодо надання добровольцям статусу учасника бойових дій”. Дана пропозиція була запропонована добровольцями та членами “Української Асоціації УБД воїн”, а також народним депутатом - Миколою Тищенком. І хоча більшість депутатів та членів комітету одразу підтримали заклик добровольців, але розгляд справи чомусь тягнеться з жовтня і по сьогоднішній день. Наразі законопроект знаходиться в комітеті і чекає свого рішення.

За інформацією з Facebook-сторінки помічника народного депутата Миколи Тищенка - Руслана Гончарова - на засіданнях постійно були присутні такі ГО (громадські організації), як “Юридична сотня” і “ Доброволець”, які, здавалось, навмисно ускладнювали життя добровольцям, які ще не отримали УБД. Руслан зазначає, що ніхто з політиків так званої парламентської опозиції не очікував, що влада так швидко і ефективно вдасться на чіткі та рішучі дії щодо правок до закону.

Журналісти Economist.UA поспілкувались з Русланом, аби зрозуміти, чому точаться такі жваві суперечки навколо законопроекту:

“ГО “Доброволець” та “Юридична сотня” намагалися написати закон для добровольців без участі самих добровольців. Як на мій погляд - це дуже дивно. Якщо зазирнути трохи глибше в це питання, то все стає на свої місця. Річ у тім, що цей законопроект був такою собі іграшкою, яку попередній президент дозволив добровольцям. Грайтеся, а про прийняття закону навіть не згадуйте. Тому коли закон потрапив до парламенту, так звані “експерти” перелякалися. А як же, мовляв, ми? Про визнання людей, які першими пішли воювати навіть і не думали. В старому законі було сховано деталі, завдяки яким жоден доброволець не отримав би посвідчення УБД. Ми своєчасно це помітили і з усіх сил відстоювали права бійців. Зараз ми чекаємо повернення депутатів у сесійну залу і маємо надію, що цей закон набуде чинності з урахуванням наших правок. На додачу, ми хочемо висловити подяку всім, хто працював над законом: голові комітету з гуманітарних питань Третьяковій Галині Миколаївні, голові підкомітету у справах ветеранів Остапенко Анатолій Дмитровичу,а також добровольцям, зокрема Сергію Тищенко”,-  розповів Руслан Гончаров.

Команда Миколи Тищенка обіцяє, що зробить все можливе, аби парламент цього скликання створював закони, що спрямовані на покращення життя добровольців і усіх українців.

Print Friendly, PDF & Email