У найближчі дні, на допомогу столичним поліціянтам прийде новостворена організація «Муніципальна варта», що складатиметься з колишніх військових та ветеранів АТО. За словами керівника апарату КМДА Володимира Бондаренка, нове формування не замінить поліцію, але допоможе поліцейським боротися зі злочинністю на вулицях столиці.

«Муніципальна варта» існує всього чотири дні та поки залучалася для охорони порядку в центрі Києва під час масових заходів, але надалі «стражники» планують патрулювати у всіх районах столиці:

«Ми виступаємо виключно в ролі помічників поліції. Патрулі будуть складатися з трьох дружинників і одного поліцейського. Наші хлопці можуть застосовувати кийки, наручники й травматичну зброю, але не вогнепальну. Порушників ми не маємо права затримувати, а лише знешкодити й передати в руки поліції», — розповів заступник голови Київської спілки ветеранів АТО Антон Колумбет.

Розпізнати дружинників можна по жовто-блакитній пов’язці на руці з написом «Охорона порядку». «Поки що хлопці патрулюють вулиці в штатському, але ми думаємо про спецформу, наприклад, вона може бути світло-коричневого забарвлення. Що ж стосується фінансування, то все поки на громадських засадах, і грошей ніхто за патрулювання вулиць не отримує. У майбутньому ми не виключаємо того, що наше громадське формування вдасться вивести на високий рівень. По суті, ми зараз тестуємо концепцію муніципальної поліції, яка буде боротися з дрібними правопорушення на вулицях міста, наприклад порушниками правил паркування, розпиванням алкогольних напоїв в громадських місцях».

Print Friendly, PDF & Email