Відучора Уряд запустив в роботу законопроект і акти, які скасують трудові книжки.

Згідно з ключовими тезами пропонованої реформи, громадяни, наймаючись на роботу, не будуть зобов’язані подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно роботодавцям не потрібно її перевіряти і зберігати, оскільки, за словами міністра, в електронних реєстрах держави і так є дані про трудовий стаж усіх українців від 2000 року. А для розрахунку пенсій та інших соціальних виплат використовуються саме ці дані.

Замість трудової книжки громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. І саме його надавати роботодавцю.

«Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який автоматично накладатиметься на ці документи», – пояснює Д. Дубілет.

Той, у кого є трудовий стаж до 2000 року, зможе самостійно або через роботодавця занести цю інформацію до електронного реєстру. При цьому «книголюбам» держава не заборонятиме «колекціонувати» свої робочі місця в трудових книжках.

Дубілет сподівається, що вже найближчим часом вдасться ухвалити закони та відповідні постанови, і тоді технічно запровадити нововведення можна буде вже цього року.

Print Friendly, PDF & Email