Дніпро очолив список найкорупційніших міст області. З початку року правоохоронці зафіксували в регіоні 300 адміністративних правопорушень, пов’язаних з хабарництвом, а в суди передали 164 кримінальних проваджень стосовно 183 осіб.
Як з’ясувалося, найчастіше в кримінальних провадженнях фігурували правоохоронці і посадові особи місцевого самоврядування. Хабарі вони отримують за вирішення питань, пов’язаних із землею і орендою, за доступ до обмеженої інформації і навіть за реалізацію ялинок.
Поліцейські, в свою чергу, ловилися на приховуванні фактів злочинів.
Читайте також: Прозорість міста ще не означає відсутність у ньому корупції
Уже другий рік поспіль українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International оприлюднило рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. До топ-5 в листопаді рейтингу потрапили як обласні центри (Вінниця, Житомир), так і міста, які цього статусу не мають — Дрогобич, Маріуполь, Покров (колишній Орджонікідзе).
Прозорість міста ще не означає відсутність у ньому корупції. Це не є показником чесності, а лише база для того, щоб корупція могла бути поборена, пояснюють дослідники. Влада публікує звіти і документацію, а громадяни вже можуть подивитися і розуміти, що не так. «Наприклад, вони показують документ, що в кабінет мера закупили крісло за 100 тисяч гривень. Це прозорість, вони показали документ, але це не відсутність корупції. Може, там є зловживання коштами?» — каже Катерина Цибенко.