«МВФ дав досить оптимістичні показники щодо курсу національної валюти на 2019 і 2020 роки – 28,6 і 28,9 грн. відповідно. Я схильний вірити в те, що даний прогноз в 2019 році буде виконано. Якщо і буде невелике відхилення, то дуже несуттєве. Річ у тому, що чинна влада цілком логічно зацікавлена ​​в утриманні курсу гривні і будь-які стрибки перед виборами їй не потрібні», - вважає політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

Він стверджує, що курс гривні залежить і від самого МВФ.

«Не потрібно забувати також про те, що курс гривні багато в чому залежить від подальшої співпраці з МВФ. Якщо транш кредиту дадуть – це стабілізує курс національної валюти. Україна виконала досить багато умов для його отримання, серед яких і реформи в галузі енергетики, пов'язані з введенням вільного енергоринку вже з 2019-го року, що підвищить рівень прозорості роботи суб'єктів в цій сфері. Якщо ж кредиту не буде – цілком вірогідні коливання, які НБУ буде змушений утримувати, в тому числі за допомогою використання так званих ручних інструментів валютного регулювання», - вважає експерт.

Андрій Бузаров також зазначив, що співпраця з МВФ хоча і є необхідною, проте неоднозначно сприймається в українському суспільстві.

«Так уже сталося, що українська економіка поки не може жити без кредитів МВФ. Але умови, під які уряд бере ці гроші, непрості, тому це викликає масу критики як серед громадян, так і серед політичних партій. Наприклад, «Опозиційний блок» і його співголова Юрій Бойко традиційно критикують формат співпраці України і МВФ, називаючи його вкрай неефективним і таким, який все більше заганяє Україну в кабалу зовнішніх боргів. Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко стверджує, що висунуті українською владою пропозиції МВФ є несправедливими і не відповідають жодним нормальним стратегіям розвитку держави. Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція» вважає, що проблема співпраці України з МВФ полягає в тому, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання, а лише просить нові і нові кредити», - підсумував експерт.

Нагадаємо, що прогноз економічних показників по Україні міститься в огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO), який підготував Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Print Friendly, PDF & Email