Щоб отримати перевагу над ворогом у повітрі на певному напрямку Україні потрібні принаймні 3-4 ескадрильї винищувачів F-16 по 12-16 одиниць.

Про це заявив начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії.

"Якщо ми розуміємо, що проти нас угруповання, скажімо так, 50 ескадрилій і 39 аеродромів, з яких вони виконують завдання, звичайно, нам хотілося б більше. Але якщо це буде хоча б 3-4 ескадрильї, я думаю, що на окремому напрямку ми зможемо завоювати перевагу в повітрі і змусити ворога взагалі відмовитись від тих ударів, які вони зараз завдають на певній ділянці, на певній смузі оборони", – зазначив Голубцов.

Він додав, що для того, щоб спланувати операцію щодо знищення або завдання ударів, варто говорити хоча б про ескадрилью, хоча б про 12-16 літаків.

За словами бригадного генерала, "переваги як такої, тактичної або оперативної, ворог в повітрі не має завдяки тому, що Україна отримала від країн-партнерів досить потужну допомогу: радіолокаційні станції виявлення, спостереження, зенітні ракетні комплекси, і всі бачать на практиці, як ці комплекси працюють і який відсоток ураження цілей".

Разом із тим, на озброєнні у армії ворога є літаки Су-35 і Міг-31БМ, які спроможні застосовувати ракети підвищеної дальності і великої дальності. Україна наразі немає такої можливості.

Print Friendly, PDF & Email