Як вчителю навчитися «володіти аудиторією», утримувати увагу класу і «правильно» робити зауваження? Як вести себе, щоб учні не боялися, а саме поважали? І як не дозволити «сісти собі на голову»? П’ять цінних порад.

 

МЕНШЕ СЛІВ

Чим менше слів — тим кращий ефект. Будьте лаконічними. Коли людина говорить багато і швидко, це видає її хвилювання і нерішучість. Коли ви говорите коротко і по суті, це свідчить про підготовленість і впевненість у собі. Використовуйте прості синтаксичні конструкції і висловлюйте свої думки просто і зрозуміло. Так потрібна інформація не згубиться серед зайвих фраз.

 

НЕ НАМАГАЙТЕСЯ ПЕРЕКРИЧАТИ УЧНІВ

Покажіть, що будете говорити лише тоді, коли в класі буде тихо. Так ви продемонструєте, що не збираєтеся ні з ким змагатися за увагу. Що вам вирішувати, хто і коли буде говорити. Іноді для цього потрібно зупинитися і перерватися на півслові. Повторити ще раз, скорочуючи фразу і збільшуючи час паузи. І так до моменту, поки учні не заспокояться.

 

НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ВТЯГУВАТИ СЕБЕ У СУПЕРЕЧКУ

Не дозволяйте втягувати себе в діалог, який не стосується теми. Це особливо актуально, коли вчитель робить зауваження, а учень «виправдовується» або починає сперечатися. Не відповідайте на «аргументи», повторіть власну вимогу або зауваження. Звучить трохи безкомпромісно, ​​але це ваше рішення, і ви в ньому впевнені. Ваше завдання — відновити дисципліну.

 

МОВА ТІЛА

Вимагати тиші можна не тільки словами, а й жестами або поглядом. Щоб підкреслити важливість деяких слів, поверніться до співрозмовника всім тілом. Дивіться в очі, злегка нахиліться (цей жест свідчить про те, що у вас все під контролем). Коли даєте завдання, стійте на одному місці. Не потрібно жестикулювати, краще скласти руки за спину. І не відволікайтеся на сторонні справи.

 

НЕ ПІДВИЩУЙТЕ ГОЛОС

Коли вчитель втрачає контроль над класом, перший імпульс — підвищити голос, перекричати учнів. Насправді підвищення голосу свідчить про хвилювання і страху, і учні це дуже тонко відчувають. Іноді провокують ще більше. Щоб утримати увагу, краще говорити повільніше і тихіше. Знижуйте голос. Нехай учні в прямому сенсі прислухаються до вас.

Print Friendly, PDF & Email