Демократи під час проміжних виборів отримали 50 місць у Сенаті, тоді як республіканці - 49.
Внаслідок проміжних виборів у США Демократична партія збереже більшість у Сенаті США, прогнозують ЗМІ.

Так, CNN пише, що це стане можливим завдяки перемогам кандидатів від демократичної партії в Неваді та Аризоні.

"У демократів тепер 50 місць у Сенаті проти 49 місць у республіканців", - йдеться у матеріалі.

За прогнозами CNN, у Неваді переоберуть сенатора Кетрін Кортес Масто, колишню прокурорку та генпрокурорку штату. Вона перемагає республіканця Адама Лаксальта, її наступника на посаді генерального прокурора, сина та онука колишніх сенаторів.

А в Аризоні, за прогнозами CNN, сенатор-демократ Марк Келлі, колишній астронавт та чоловік колишнього члена палати представників Габріель Гіффордс, переможе республіканця Блейка Мастерса, венчурного капіталіста, якого підтримали Дональд Трамп та технічний магнат та новий мегадонор Республіканської партії.

Прогнозована перемога Кортес Масто забезпечує демократам 50 місце у Сенаті. У штаті Джорджія 6 грудня має відбутися другий тур виборів, у якому братимуть участь сенатор-демократ Рафаель Уорнок та кандидат від республіканців Гершель Вокер, жоден з яких не подолав 50-відсотковий бар'єр у першому турі.

До цього вирішальний голос у Сенаті буде у віце-президента Камали Харріс. Навіть якщо республіканці виграють другий тур від Джорджії, віце-президент Камала Харріс продовжить подавати вирішальний голос у Сенаті, який буде розділений порівну, щоб гарантувати демократичну більшість.

Про прогнозовану перемогу Кортес Масто, яка стане вирішальною, пише і The Washington Post.

Видання зазначає, що на проміжних виборах 2022 року лише одне місце в Сенаті змінило власника: у Пенсільванії, де демократ Джон Феттерман, який проводив передвиборчу кампанію під час відновлення після травневого інсульту, переміг республіканця Мехмета Оза, знаменитого лікаря, якого підтримував Дональд Трамп.

При цьому республіканці успішно захистили місця у завзятих перегонах у Флориді, Північній Кароліні, Огайо та Вісконсіні, тоді як демократи зберегли свої місця у конкурентних змаганнях в Аризоні, Колорадо, Неваді та Нью-Гемпширі.

Завдяки перемозі на проміжних виборах демократи матимуть змогу затверджувати запропоновані президентом Джо Байденом кандидатури суддів, а також відхиляти законопроекти, ухвалені Палатою представників.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email