Делегація ООН на чолі з спецдоповідачем по позасудовим і масовим стратам Аньєсом Калламаром прибула в Туреччину для розслідування вбивства журналіста Джамала Хашоггі. Делегацію прийняв глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу, передає інформагенство Anadolu.

Як повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини, візит Калламара до Туреччини триватиме до 2 лютого.

В Управлінні зазначили також, що на спецдоповідача по позасудовим і масових страт покладена місія контролю над міжнародним розслідуванням вбивства Джамала Хашоггі.

Спецдоповідачу доручено провести оцінку реакції влади окремих держав на вбивство журналіста, а також визначити характер і ступінь відповідальності держав і окремих осіб за цей резонансний злочин.

В ході своєї роботи Калламар також зустрінеться з міністром юстиції Туреччини Абдулхамітом Гюлем і генпрокурором Стамбула Ірфаном Фіданом.

Калламара в ході візиту до Туреччини супроводжують британський адвокат Хелен Кеннеді і декан медичного факультету португальського Університету Коїмбри, професор Дуарте Нуно Вієйра.

На основі зібраної інформації спецдоповідач підготує доповідь, в якій будуть міститися рекомендації щодо розслідування. Доповідь буде винесено на обговорення червневої сесії Ради ООН з прав людини.

Нагадаємо, що саудівського журналіста Джамала Хашоггі, який працював на Washington Post, було вбито 2 жовтня в будівлі генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

Генпрокуратура Туреччини за підсумками розслідування дійшла висновку, що журналіст став жертвою спланованого вбивства. Його задушили відразу після того, як він увійшов в будівлю дипмісії.

Print Friendly, PDF & Email