Секретар РНБО Олексій Данілов на своїй Facebook-сторінці оприлюднив 12 кроків деокупації Криму, які розробляють Апарат РНБО України із залученням широкого кола фахівців та експертів.

"Деталізована та юридично вивірена програма розробляється Апаратом РНБО України із залученням широкого кола фахівців та експертів, що буде відображено у новій редакції Стратегії деокупації Криму", - зазначив він.

1. На громадське обговорення буде винесено питання про проект та місце розташування у Криму пам'ятника "російський військовий корабель іде на@#й".

2. Крім кримінального переслідування за колабораціонізм та держзраду розробляється люстраційний механізм персональної оцінки, яким, зокрема, визначається рівень відповідальності та ступінь залучення конкретних осіб, громадян України, мешканців Криму до підтримки діяльності окупаційних адміністрацій, що передбачає, зокрема, обмеження прав участі у виборах - обирати та бути обраними.

3. Щодо державних службовців, суддів, прокурорів, працівників правоохоронних органів та інших категорій осіб, які станом на 2014 рік перебували у штаті органів влади України, МВС, СБУ, МОУ та ін., а після лютого 2014 року працювали у російських окупаційних структурах, українські суди визначать, чи підлягають вони кримінальній відповідальності. Але якщо не підлягають, вони позбавляються державних пенсій, у тому числі із забороною подальшого працевлаштування на роботу в держорганах та органах місцевого самоврядування України.

4. Росія чи інше формування, яке претендуватиме на правонаступництво, забезпечує безумовну та повну видачу всіх підозрюваних у державній зраді та в інших кримінальних злочинах осіб, як громадян України, так і громадян Росії, причетних до військових злочинів, скоєних на території нашої держави загалом і в Криму зокрема.

5. Пропагандисти – журналісти, медійники та різноманітні експерти, які сприяли окупації, мілітаризації дитячого виховання та розпалюванню ворожнечі проти України українців, кримських татар та інших національностей – група особливої уваги, злочини яких будуть розслідувані українськими, а за потреби міжнародними правоохоронними структурами.

6. Громадяни Російської Федерації, які незаконно приїхали мешкати на Кримському півострові після лютого 2014 року, повинні негайно залишити територію України у визначений законом термін.

7. Угоди, вчинені не за українським законодавством після лютого 2014 року, у тому числі щодо нерухомого майна, визнаються нікчемними – закон, який діє вже 9 років. Право власності на майно залишається за громадянами України. Якщо воно присвоєне чи націоналізоване, майно повертається власникам.

8. Транспортний перехід у місті Керч Автономної Республіки Крим демонтується з метою забезпечення повної свободи мореплавання у рамках програми відшкодування збитків.

9. Реалізується комплексна програма "Детоксикація" - нейтралізація наслідків багаторічного впливу російської пропаганди на суспільну свідомість частини населення півострова.

10. Створення документальної бази фактів російських злочинів проти українських громадян, які чинили опір окупації. Відновлення у правах українських та кримськотатарських активістів.

11. Негайне звільнення всіх громадян України, кримських татар, українців, які були переслідувані РФ за політично мотивованими ознаками з 2014 року з відшкодуванням завданих моральних збитків.

12. Враховуючи місце та роль в ідеології рашизму, системі негативної міфотворчості та переписування історії, так зване "місто російської слави" ("слава" якого, зокрема, полягає в тому, щоб, не вступивши в бій, топити власний флот) перейменовується в Об'єкт №6. Верховна Рада України пізніше ухвалює рішення про нову назву міста. Можливо, Ахтіар.

Print Friendly, PDF & Email