На території України зараз циркулюють штам Омікрон та ще десять підтипів вірусу SARS-CoV-2.
В Україні зростає кількість випадків ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою. Про це у середу, 22 березня, повідомляє прес-служба МОЗ.

Як заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в Україні зараз циркулюють штам Омікрон та ще 10 підтипів вірусу SARS-CoV-2.

"Для нас ризикованою є ситуація появи та фіксація підтипу Омікрону ХВВ 1.5, більш відомого як Кракен. Для цього штаму характерна швидка передача інфекції від людини до людини. За умови постійного перебування в бомбосховищах, неможливості дотримуватися протиепідемічних норм - значно зростає ймовірність того, що більше людей захворіють на коронавірусну хворобу", - зазначив він.

Щоб запобігти ускладненням від захворювання, Кузін закликав українців вакцинуватися проти COVID-19.

Він зазначив, що на даний момент 15,5 млн осіб в Україні вакциновано двома дозами, і лише 3,1 млн осіб - першою бустерною дозою та лише понад 260 тисяч осіб - двома бустерними дозами щеплення.

У свою чергу лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що щеплення не може гарантувати людині повного захисту від вірусу, але, як він зазначив, робить захворювання не таким тяжким.

"Ми спостерігаємо стабільне зростання захворюваності на COVID-19 - близько 15 тисяч підтверджених випадків за минулий тиждень. Збільшується також кількість госпіталізованих через COVID-19 і померлих - до 100 летальних випадків на тиждень", - пояснив він.

За словами Лапія, серед померлих внаслідок цієї хвороби 85% становлять люди віком від 65 років.

Print Friendly, PDF & Email