Чому педагоги можуть не дочекатися обіцяних 60 тисяч ноутбуків?

Нещодавно освітянську спільноту потішили гарною новиною.

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти запланували забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів.

На сайті МОН повідомили, що на це виділено гроші та затверджено механізм розподілу.

«Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч вчителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз — одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН», — розповів віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Але…

Проте реалізація цього наміру може виявитися під загрозою.

Як написала на своїй сторінці у Facebook Директор Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян, чиновники «забули додати, що влітку вносили зміни до Постанови КМУ, а також,  що основна сума кошторисних призначень (виділених коштів) стоїть на листопад-грудень. Отже, до 1 вересня компів для вчителів не буде».

За словами пані Фіданян,  Мінфін, який поставив кошти на кінець календарного року, розказує про залишки коштів на рахунках регіонів, а Мінцифра, яка вносила зміни до своєї Постанови посеред літа, звітує про майбутні комп’ютери. Очевидно для цих двох міністерств немає значення, що навчальний рік починається (як не дивно) 1 вересня.

На переконання чиновниці, звинуватять у всьому місцеву владу.

«А можливо Мінфін знає, що до 1 січня карантинних обмежень та дистанційки не буде? Тоді вони правильно залишили кошти на кінець року, а вчителі з радістю чекатимуть на новенькі компи від держави», — резюмувала Олена Фіданян.

Print Friendly, PDF & Email