Чеська компанія «Ресілієнт», чиї власники інвестували у розвиток українського АПК вже більше 1 млрд грн, постраждала від рейдерської атаки. Про це розказав генеральний директор компанії «Ресілієнт» Петр Томан у інтерв’ю сайту Latifundist.com.

«На початку березня 2018 р. стало відомо, що якісь спритні «доброзичливі люди», підробивши документи і сфальсифікувавши підписи на них, звернулися до Комісії в сфері держреєстрації Мін’юсту України з трьома ідентичними скаргами про скасування реєстрацій прав оренди наших підприємств, зареєстрованих ще в 2014-2016 рр. Причиною «скарг» став надуманий і нічим не підтверджений аргумент, що орендодавці нібито не підписували договорів оренди і не знають про їх існування», — розповів він.

За словами Петра Томана, деякі з підроблених документів «підписали» люди, які померли задовго до того, як скарги були подані. Проте, не дивлячись на абсурдність ситуації, Мін’юст задовольнив вказані скарги. Протягом одного тижня міністерство позбавило фірму «Ресілієнт» права оренди на 200 га землі. В той же день права оренди були зареєстровані за іншим підприємством, що підтверджує організовану рейдерську діяльність.

«Нічого такого ще в моїй практиці не було. Це жахливо. Я бачив невеликі випадки корупції на нижніх рівнях. Але на таких рівнях, коли міністерство допомагає красти землю в інвесторів, — ще ніколи», — поділився Петр Томан.

За словами директора компанії «Ресілієнт», зараз реалізація інвестиційних проектів в Україні знаходиться під питанням — адже незрозуміло, чи безпечно інвестувати в нашу країну взагалі.

Print Friendly, PDF & Email