У Львові станом на 15 травня 2017 року залишається невивезеними 7580 тонн твердих побутових відходів, із них лежать на землі – 5440 тонн. У прес-службі Львівської міської ради заявили, що такі дані було оприлюднено сьогодні під час позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили критичну ситуацію з вивезенням та захороненням відходів.

Комісія вирішила вжити низку невідкладних заходів, аби не допустити погіршення санітарного стану міста через неможливість вивезення сміття, зокрема: підготувати звернення до управління Держпродспоживслужби в м. Львові щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної ситуації епідемічного характеру у місті Львові та при отриманні відповіді від Держпродспоживслужби, у відповідності до ст. 50 Кодексу цивільного захисту України та ст. 5 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» підготувати звернення до Кабміну про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації. Також комісія вирішила рекомендувати Львівському очільнику Андрію Садовому звернутись до громади Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв щодо наближення загрозливої ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міської ради Сергій Бабак під час засідання комісії наголосив: «Ситуація із вивезенням сміття є критичною. Станом на сьогодні перенакопиченими є 428 контейнерних майданчиків у Львові, це 35% від загальної кількості. Загальна кількість відходів в межах міста становить 7580 тонн, із них 5440 тонн лежать на землі. Ситуація на межі екологічної надзвичайної ситуації».

Під час засідання комісії також говорили про те, що подальше невивезення сміття при збільшенні температури повітря загрожує виникненням спалахів кишкових та інших інфекцій. «Ситуація, яка склалася з невивезенням твердих побутових відходів і стабільним підняттям температури атмосферного повітря загрожує виникненням спалахів кишкових інфекцій. Ми наближаємося до ситуації, коли місто буде потребувати введення стану підвищеної готовності, а можливо, введення надзвичайного стану», – переконаний начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Print Friendly, PDF & Email