ООН оголосило результати дослідження в яких йдеться про значне погіршення ситуації з нестачею харчів на сході України. На підконтрольній Україні прифронтовій території люди в основному покладаються на власні господарства. На непідконтрольній території люди позбавлені вибору, оскільки змушені купувати російські продовольчі товари через відсутність українських.

Керівник відділу комунікацій Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Катерина Чечель, розповіла, що оскільки доходи у людей на сході країни падають, купувати в магазинах їжу стає все складніше. «Ми підтверджуємо, що забезпечення сільгоспродуктами недостатнє. Близько 80% жителів прифронтової зони вирощують продукти харчування, 60% займаються тваринництвом. Їх домашні господарства, власне, і є основне джерело забезпечення продуктами харчування. Люди, які були задіяні в сільському господарстві, отримують набагато менший дохід, це близько 140 доларів проти 390 доларів в доконфліктні часи », — повідомила Чечель.

Кількість людей, що відчувають нестачу продовольчих товарів подвоїлась (1,2 млн людей), а доставляти їм гуманітарну допомогу стає все важче. Крім цього самі ціни на продукти харчування на непідконтрольних територіях вищі на 20-50%. Жителям Донбасу доводиться жертвувати нормальним харчуванням заради інших життєво важливих потреб — ліків, предметів першої необхідності, вважають в ООН.

Нагадаємо, що ще у 2015 році Кабміном був прийнятий закон № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію», через який близько мільйону людей доводиться щомісяця виїжджати з районів їх проживання, для того, щоб скупитися на підконтрольній Україні території.

Print Friendly, PDF & Email