Частка юаня в міжнародних платежах досягла другого за величиною рівня з початку відстеження у жовтні 2010 року, показали дані Товариства всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT).
Безперервне розширення відбувається на тлі неухильного прогресу інтернаціоналізації валюти, оскільки економіки в усьому світі, що особливо розвиваються, шукають альтернативу долару США.
Юань став популярним вибором через високий рівень взаємної довіри та співпраці.
За даними SWIFT, у червні на юань припадало 2,77% платежів порівняно з 2,54% у травні.
Вартість платежів у юанях збільшилася на 12 відсотків із травня, а платежі у всіх валютах зросли на 2,5 відсотка.
Юань залишався п’ятою за активністю валютою.
Показання за червень були другим за величиною за історію спостережень.
Частка долара США, найактивнішої світової валюти, впала до 42,02% у червні з 42,6% у травні.
Цифри відображають зростаючий обсяг розрахунків у юанях у зовнішній торгівлі і привабливість валюти, що росте, в міжнародних платежах і розрахунках на тлі глобального пошуку альтернативи долару США, відзначають аналітики.
Раніше Аргентина вперше виконала платіжне зобов’язання перед МВФ у юанях на суму, еквівалентну 1 мільярду доларів.
Аналітики кажуть, що інтернаціоналізація юаня була прискорена зростаючим міжнародним впливом Китаю та його зростаючою роллю у глобальному управлінні.
Вони зазначили, що цього року юань був прийнятий різними способами, наприклад, як розрахункова валюта для товарів між дружніми країнами або як довідкова ціна між країнами.
За даними S&P Global, транскордонні розрахунки в юанях як частка світової торгівлі зросли до 3,2% у травні з 2,1% на початку року, тоді як частка Китаю у світовій торгівлі залишилася приблизно на тому ж рівні.
Найближчим часом юань може стати четвертою найбільш продаваною валютою у світі. Найшвидшими темпами він може досягти цього статусу вже цього року.
Аналітики зазначають, що Китай та його торгові партнери починають надавати перевагу валютам один одного для торгових розрахунків.