Україна спростовує звинувачення у втручанні в результат виборів у США. Як повідомив канал 112, у відповідь на запит щодо публікації американським сайтом Politico статті під назвою «Українські спроби саботувати Трампа повертаються бумерангом», МЗС надав копію офіційного листа, що був надісланий в редакцію сайту за підписом посла України у США Валерія Чалого, та також опублікований Politico.

«Припущення, висловлені в статті «Українські спроби саботувати Трампа повертаються бумерангом», що Адміністрація президента України або посольство України в США нібито вживали заходів для заподіяння шкоди передвиборної кампанії 2016 р. пана Трампа, є помилковими. Україна завжди пишалася тим, що має підтримку обох провідних партій США, а уряд України не вживало б будь-яких кроків для того, щоб нашкодити цій ситуації. Окремі українські політики, можливо, висловлювали свої симпатії під час виборів в США, однак це не є позицією уряду України. Президент Порошенко неодноразово заявляв, що Україна поважатиме вибір американського народу. Український уряд не мав намірів і не втручалася у вибори в США. Президент Порошенко був одним з перших світових лідерів, які розмовляли з новообраним президентом Трампом після виборів. Уряд України очікує тісної співпраці з адміністрацією президента Трампа», — говориться у листі.

Нагадаємо, що у січні 2017р. американське видання Politico заявило про втручання України у вибори в США на стороні Хілларі Клінтон, зокрема про участь самого посла України у США Валерія Чалого в антитрампівскій кампанії. У своєму розслідуванні журналісти стверджували, що офіційний Київ збирав компромат на Трампа, зокрема інформацію про зв’язок його самого і його помічника Пола Манафорта з Росією. В результаті це призвело до відставки Манафорта.

Print Friendly, PDF & Email