На сьогодні існує загроза з боку Росії в Чорному і Балтійському морях. Про це йдеться в документі за підсумками саміту "Бухарестської дев'ятки", передає РБК-Україна з посиланням на румунське агентство Actmedia.

В "Бухарестську дев'ятку" входять посткомуністичні країни Східної Європи - Румунія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Польща, Естонія, Латвія і Литва. На саміті, приуроченому до 70-ї річниці заснування НАТО, в словацькому Кошице прийняли декларацію, в якій йдеться про важливість присутності НАТО на просторі від Балтики до Чорного моря.

Крім того, B9 схвалила військову присутність в Європі США і Канади. Особливе занепокоєння на саміті висловили в зв'язку з ситуацією в Україні і напруженістю в районі Азовського моря.

"Це ще один прояв недотримання Росією міжнародного права, її моделі конфронтаційного поведінки і використання військових і невійськових дій, таких як будівництво Кримського для досягнення своїх геополітичних цілей. Все це вимагає більш послідовного та стратегічного підходу з боку Альянсу", - йдеться в заяві.

Нагадаэмо, що Плавбаза військово-морських сил Німеччини Werra і мінний тральщик ВМС Туреччини Akcakoca, що входять до складу Постійної протимінної групи НАТО, увійшли в акваторію Чорного моря.

Print Friendly, PDF & Email