Британія відкрита до поліпшення відносин з Росією за умови, якщо Москва змінить свій курс і відмовиться від ворожих дій, які підривають міжнародні угоди і безпеку. Про це, як очікується, заявить сьогодні під час щорічного бенкету у лорд-мера Лондона прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей.

Текст щорічної промови британського прем’єра на цьому заході звичайно відомий заздалегідь, уривки з майбутнього виступу Мей були сьогодні опубліковані в британській пресі.

У 2017 році в своєму виступі на цьому заході Мей звинуватила Москву у військовій агресії і втручанні в вибори. Її критика прозвучала ще до отруєння Сергія і Юлії Скрипаль.

У цьому році вона розповість, що прийняті державою заходи, в числі яких — найбільша в історії скоординована декількома країнами висилка російських розвідників, зміцнили її впевненість у необхідності колективних дій в разі подібних загроз.

«Ми будемо продовжувати демонструвати наше прагнення діяти спільно з іншими країнами, відстоюючи дотримання правил по всьому світу», — йдеться в тексті виступу Мей.

Також очікується, що Мей скаже, що незважаючи на реальні виклики, є також і колективна рішучість солідарних партнерів захищати наші цінності, нашу демократію і наших людей.

«Але, як я і говорила рік тому, ми не хочемо таких відносин з Росією … Ми відкриті до інших відносин: таких, в яких Росія припиняє свої ворожі дії, що підривають міжнародні угоди і міжнародну безпеку. І ми сподіваємося, що російська держава вибере цей курс», — скаже Мей.

Прем’єр не раз заявляла, що рішення Британії вийти з ЄС не означає, що країна переключиться на політику ізоляціонізму, і на цей раз її слова, схоже, знову підкреслять прагнення Лондона відігравати важливу роль в світі.

Джерело: Русская служба ВВС

Print Friendly, PDF & Email