Третина експортерів зернових через Одеську область працюють за тіньовими схемами. Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер у Telegram 25 серпня.

Було перевірено походження зерна 32 великих експортних компаній та їхню роботу. Дані показали, що лише 21 компанія працює за "білими" схемами, зі сплатою всіх податків. Інші 11 компаній не змогли пояснити походження зерна, яке спрямовується на експорт.

"Стало відомо про перші результати після відпрацювання наказу Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану, який вступив в дію 22 серпня. Як і очікувалося - 30-40% суб’єктів ринку експортного зерна працюють в тіні", - розповів Кіпер.

Очільник ОВА уточнив, що причетними до "схем" займуться правоохоронці. Він також запропонував усім експортерам укласти з Одеською обласною військовою адміністрацію меморандум про роботу "по-білому". До ініціативи вже долучилися 26 підприємств.

Також експортерам нагадали, що надалі завантаження суден відбуватиметься виключно за умови проведення попереднього аналізу законності походження зерна. Усі митні декларації мають бути зареєстровані до завантаження експортного товару.

Print Friendly, PDF & Email