61% європейців вірять, що Україна виграє цю війну. Частка тих, хто погоджується з цим твердженням, у кожній державі-члені коливається від 51% в Італії до 81% у Польщі.
У більшості країн підтримка цього твердження коливається між 60% і 68% (Бельгія 60%, Іспанія 62%, Франція 65% і Нідерланди 68%).
Німеччина та Італія виділяються в цьому плані: лише 55% німців та 51% італійців висловлюють віру в перемогу України.

Крім того, більшість європейців вважають, що напад на Україну впливає на їхнє життя.
68% європейців бачать напад на Україну як напад на всю Європу. Частка тих, хто погоджується з цим твердженням, у кожній державі-члені коливається від 64% у Бельгії до 79% у Польщі.
У більшості країн підтримка цього твердження знаходиться в діапазоні від середнього до високого 60% (Бельгія 64%, Франція та Німеччина 65% та Італія 66%).
Голландці, поляки та іспанці набагато частіше підтримують це твердження (Нідерланди 70%, Іспанія 78% і Польща 79%).

Більшість європейців вважають, що українці борються за спільні цінності та інтереси.
62% європейців погоджуються, що українці борються за їхню спільну свободу та добробут. Частка тих, хто погоджується з цим твердженням, у кожній державі-члені коливається від 59% у Німеччині та Італії до 72% у Польщі.
У більшості країн підтримка цього твердження знаходиться в діапазоні від низьких до середніх 60% (Бельгія 61%, Франція 62% і Нідерланди 66%).
Знову ж таки, Німеччина та Італія виділяються в цьому відношенні, лише 59% у кожній підтримують це твердження.
Навпаки, Польща та Іспанія демонструють найвищу частку підтримки цього твердження: Іспанія – 71%, а Польща – 72%.

Більшість європейців кажуть, що українці мають приймати рішення про переговори.
75% європейців погоджуються, що тільки українці можуть вирішувати, коли вести переговори. Частка тих, хто погоджується з цим твердженням, у кожній державі-члені коливається від високих 65% в Італії до 87% у Польщі.
У більшості країн підтримка цього твердження становить 70% (Німеччина 73%, Бельгія та Нідерланди 75%, Іспанія 77%).
Лише в Італії цей показник опускається нижче 70%, а 65% італійців погоджуються.
Франція та Польща демонструють найвищий рівень підтримки: 81% французів і 87% поляків погоджуються з твердженням.

Європейці мають розбіжності щодо питання санкцій проти Росії.
Близько 40% європейців вважають санкції є ефективними; 40% вважають їх неефективними; 20% відповіли «не знаю». Частка тих, хто вірить в ефективність санкцій, коливається від 35% у Франції до 59% у Польщі.
Серед тих, хто вважає санкції неефективним інструментом, лідирують німці – 48%. Лише 25% поляків висловлюють таку думку.
Багато європейців у всьому ЄС просто не знають, чи ефективні санкції проти Росії. Частка респондентів, які висловлюють таку невпевненість, найменша в Німеччині та Польщі (16%) і найбільша у Франції (26%).

Більшість європейців вважають, що головну відповідальність за війну несе Росія.
66% європейців вважають Росію винною у війні. Близько 13% кажуть, що не знають, тоді як 11% звинувачують США, 5% вказують на НАТО, а ще 5% бачать провину в Україні.
Частка тих, хто каже, що головну відповідальність несе Росія, коливається в країнах-членах від 54% в Італії до 88% у Польщі.
Ті, хто не впевнені, кого звинувачувати, становлять другу за чисельністю групу в ЄС і в кожній країні-члені окремо (Італія 18%, Польща 6%).
Загалом майже 20% в ЄС і в кожній країні-члені окремо звинувачують у війні США, НАТО чи Україну. Ця група найбільша в Італії (28%), а найменша в Польщі (6%).
