10 сесія Верховної Ради України розпочалась, але продуктивним початок назвати важко. Одразу після виступів голови парламенту Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана трибуну Ради заблокували депутати «Радикальної партії».

Складалось враження, що найбільш відповідально до відкриття 10 сесії поставились співаки хору ім. Верьовки, які традиційно виконали гімн України. Окрім цього, чисельністю порадували також посли та представники дипломатичних місій в Україні, які теж були присутні під час виступу  Андрія Парубія та Володимира Гройсмана.

Чисельністю та пунктуальністю не порадували народні обранці, хоча зареєстрованих було 356 обранців, однак реально було менше. Звична манера не ходити на роботу вже нікого не дивує мабуть.

Як тільки дипломати та глава уряду покинули залу, депутати від Радикальної партії заблокували трибуну з вимогою зниження цін на газ для населення і звільнення керівництва НАК «Нафтогаз України». До речі, спікер Ради попереджав про те, що виключатиме мікрофон тим депутатам, які трибуну будуть використовувати для політичної агітації.

Миттєво під гарячу руку потрапила Юлія Тимошенко, їй мікрофон виключила віце-спікер Ірина Геращенко, хоча агітації в словах Тимошенко не було. А от Ляшку дали можливість висловитись та заблокувати рух законопроекту зі створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі військових комісаріатів.

Та й навіть без Ляшка, його команди, коаліція не змогла простою більшістю закріпити зміни до закону. До того ж не вистачило навіть голосів для повернення питання на додаткове голосування. Хоча Андрій Парубій й апелював до коаліції, але її фактично немає.

Це наслідки старої хвороби парламенту, а саме слабка дисципліна не тільки депутатів коаліції, але й тих, хто в опозиції. Про злісних прогульників інформують щомісяця в Комітеті виборців України. Так найбільшими прогульниками є депутати фракції «Воля народу», найбільш відповідальними до роботи в парламенті на думку КВУ є «радикали Ляшка».

Окрім цього, в січні народні депутати демонстрували рекордно низькі показники участі в голосуванні ради. Так 39 нардепів не голосували жодного разу. Для порівняння: у грудні жодного разу не голосували 19 депутатів, у листопаді – 7. Тенденція на лице, що буде коли президентська кампанія увійде в інтенсивну фазу?

Фактор виборів значно підсилить бажання депутатів займатись агітацією, аніж відвідувати роботу. Єдине, що може збирати нардепів разом – це важливі законопроекти, які можуть вплинути на симпатії виборців. Одним з таких проектів є внесення змін до Конституції України, а саме в частині зовнішньої політики, де мова йде про визначення стратегічного напрямку України до НАТО та ЄС. Окрім цього, важливими будуть також законопроекти та зміни до діючих законів щодо національної безпеки України. Правда сьогодні Рада провалила першу спробу, про що мова йде вище.

До речі і про вибори. Кулуарами Ради поповзли чутки начебто на завтра до парламенту запросили міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Генпрокурора Юрія Луценка з питань порушень під час передвиборчої агітації. Арсена Борисовича вже встигли охрестити таким собі захисником результатів виборів.

Правда поки офіційних скарг щодо найбільш поширеного порушення на виборах, як підкуп виборців, не надходило. В МВС поінформували, що до них не надходили відповідні заяви.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email