Російські війська не зможуть підтримувати великомасштабні механізовані операції без надійних наземних ліній зв’язку. Про це повідомляє Інститут з вивчення війни (ISW), аналізуючи наслідки ударів Збройних Сил України по мостах через Дніпро у Херсонській області.

«Перевезення боєприпасів, пального й важкої техніки у кількості, достатній для наступальних або навіть великомасштабних оборонних операцій, через понтонні переправи або повітрям недоцільне, якщо не неможливе», – йдеться у зведенні ISW за підсумками 13 серпня.

На думку аналітиків, якщо українські війська зруйнували всі три мости через Дніпро у Херсонській області та зможуть перешкодити росіянам відновити працездатність будь-якого з них протягом тривалого часу, то російські війська на західному березі Дніпра, ймовірно, втратять здатність захищатися від українських контратак.

Експерти перерахували потенційні наслідки, що виникнуть унаслідок неможливості використання росіянами мостів через Дніпро:

— брак пального й боєприпасів у російських військ у західній частині Херсонської області;

— покинуті російські автомобілі;

— зниження інтенсивності та, зрештою, припинення наземних і артилерійських атак росіян;

— можливо, почастішають випадки пограбувань з боку росіян;

— збільшення скарг російських солдатів на брак постачань;

— збільшення кількості російських військовополонених, захоплених українськими військами;

— відсутність нової важкої техніки.

Як прогнозують аналітики, перелічені наслідки можуть розвиватися дні або тижні, залежно від того, скільки російські війська змогли накопичити запасів на західному березі Дніпра і наскільки успішно українські сили знаходять і знищують ці запаси, зберігаючи мости в неробочому стані.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email