Глушник — один із тих компонентів автомобіля, які найбільш уразливі до зимових умов. Низькі температури, волога, дорожні реагенти та механічні пошкодження створюють ідеальні умови для виникнення проблем. Якщо залишити це питання без уваги, навесні може виявитися, що час купувати новий глушник. І хоча це не найдорожча деталь — наприклад, глушник Daewoo Nexia можна купити менш ніж за 2 тисячі гривень — а все ж таки цих витрат можна уникнути або відкласти.
Три зимових небезпеки для глушника
- Конденсат
Холодне повітря сприяє утворенню конденсату всередині глушника. Коли автомобіль прогрівається, волога осідає на металевих стінках, а потім застигає у вигляді крижинок. Якщо автомобілем користуються для пересування на короткі дистанції, глушник не встигає прогрітися настільки, щоб випарувати вологу, і вона залишається всередині, провокуючи корозію.
- Реагенти
Хімічні реагенти, якими посипають дороги, осідають на днищі автомобіля разом зі снігом і брудом. Металеві деталі, зокрема глушник, активно піддаються їхній дії, що призводить до пришвидшення процесу іржавіння. Реагенти, що залишаються на поверхні глушника, утворюють агресивний шар, який руйнує метал навіть після припинення контакту з водою.
- Механічні пошкодження
Замерзлі грудки льоду, снігові насипи та ями, які приховує сніг, можуть стати причиною ударів по днищу авто. Ці удари часто спричиняють деформацію корпусу глушника або порушення герметичності його швів.
Як захистити глушник
Щоби уникнути усіх небезпек і зберегти глушник до весни у тому ж стані, у якому він є восени, достатньо виконувати усього кілька правил. Жодне з них не вимагає якихось значних витрат грошей або часу.
1. Регулярне очищення: Гарною звичкою є візит на автомийку хоча б раз на місяць, але щоб зберегти глушник, достатньо мити днище авто струменем води.
2. Антикорозійна обробка: Перед зимовим сезоном слід провести профілактичну обробку антикорозійними засобами. Це може бути спеціальна фарба або засіб на основі воску чи бітуму, який утворює захисний шар на поверхні глушника. Іржаві місця або тріщини слід усунути.
Обережність на дорогах: обережно долайте нерівності. Під снігом можуть бути приховані ями чи інші перешкоди, які здатні завдати серйозної шкоди системі вихлопу.
Також слід уважно спостерігати за станом автомобіля в цілому і, зокрема, глушника. Якщо ви помітили підвищений шум, запах вихлопних газів у салоні чи сліди іржі, це сигнал для термінового візиту на автосервіс. Частіше всього проблему можна вирішити невеликим і недорогим ремонтом: замінити пошкоджені ділянки чи зварити тріщини. Проте якщо відкладати рішення, уникнути заміни навряд чи вдасться.