Глава Білого дому Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін зустрінуться на Балі, щоб обговорити ситуацію щодо України та низку глобальних запитань. Зустріч політиків анонсували у Білому домі. Президенти обговорять співпрацю США та Китаю 14 листопада.

Це буде перша особиста зустріч політиків, відколи Байден став президентом США.

Зустріч вже підтвердив під час пресбрифінгу в четвер у Вашингтоні радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Він назвав «позитивним сигналом» недавню заяву офіційного Пекіна про необхідність уникати навіть загроз застосування ядерної зброї будь-де у світі.

У Білому домі також зазначили, що лідери США та Китаю обговорять зусилля щодо підтримки та поглиблення ліній зв’язку між їхніми державами та відповідального управління конкуренцією. Також ітиметься про взаємодію в питаннях, де інтереси країн збігаються, зокрема у питанні транснаціональних викликів, які впливають на міжнародну спільноту.

Крім того, обидва лідери обговорять низку регіональних і глобальних запитань.

Переговори Сі І Байдена мають гарне персональне підґрунтя та перспективу, оскільки будучи віце-президентами, обидва політики багато зустрічалися, відвідуючи Китай та США. Про це пише доктор економічних наук, Президент Інституту геополітики та стратегічного менеджменту Віталій Скоцик.

На власній сторінці у соціальній мережі Facebook він зазначає, що є всі передумови для глибокої конструктивної розмови по визначенню червоних ліній та принципів для подальшого співіснування країн у глобальній політиці. Зустріч не має часових обмежень, а основними темами визначено економіку, Тайвань та Україну.

"В понеділок наступного тижня Джо Байден та Сі Цзіньпінь зустрічаються на Балі. Це перша очна зустріч лідерів двох самих впливових держав світу з часу обрання Байдена президентом США. Обоє підійшли до зустрічі в максимально впевненому стані. Сі пройшов на третій термін, а Джо на проміжних виборах в США отримав результат значно кращий чим очікувалось. Додаткові бали Байдену додають також успіхи України в війні з росією. За останні два роки вони мали п’ять телефонних розмов, але зустріч, то інша справа. І вона має хороше персональне підґрунтя, оскільки будучи віце-президентами вони багато зустрічались відвідуючи і Китай і Штати. Тобто, є всі передумови для глибокої конструктивної розмови по визначенню червоних ліній та принципів для подальшого співіснування.

Зустріч не має часових обмежень, а основними темами визначено економіку, Тайвань та Україну. В даній ситуації дуже висока ймовірність вироблення спільної позиції по завершенню війни в Україні та подальшої долі росії. Президент росії на саміт G20 не летить оскільки ні його присутність, ні його роль, для сильних світу цього вже нічого не значить…" – підкреслив Скоцик.

Print Friendly, PDF & Email