Російський журналіст Аркадій Бабченко, який живе в Україні, подав позов  проти Росії до Європейського суду з прав людини, повідомляє DW з посиланням на Facebook журналіста. 

«Починаємо новий серіал «Аркадій Бабченко проти Російської Федерації». Я подав позов до ЄСПЛ», — написав він у соцмережі в середу, 12 грудня. 

 Адвокатом Бабченко став Бен Еммерсон — адвокат Марини Литвиненко, вдови Олександра Литвиненка.

«Позов не тільки про спробу вбивства. Там на чотирнадцяти аркушах дрібним шрифтом про все», — пояснив журналіст, перерахувавши серед тем свого звернення до суду, зокрема, цькування, кримінальні справи, стеження, вбивство його колег і друзів, заборону на професійну діяльність, придушення свободи слова, побиття опозиціонерів. За словами Бабченко, сума позову поки не визначена. 

У Страсбурзькому суді у відповідь на запит підтвердили отримання позову журналіста.

В Україні Аркадій Бабченко оселився в 2017 році, після того як вимушений був залишити Росію через погрози, що надходили йому і його родині.

У травні цього року Служба безпеки України інсценувала вбивство журналіста, згодом пояснивши це проведенням спецоперації із запобігання замаху на Бабченко і необхідністю розкриття терористичної мережі. Ця операція викликала хвилю критики на адресу українських спецслужб. 

Print Friendly, PDF & Email