Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа в ході зустрічі розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію довкола арештованого в Італії військовослужбовця Національної гвардії Віталія Марківа, підозрюваного у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі. Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Аваков і Давіде Ла Чечіліа обговорили факт завершення досудового розслідування в справі нацгвардійця Віталія Марківа. Міністр нагадав, що італійська сторона так і не відгукнулася на пропозицію про створення спільної слідчої групи з метою ефективної взаємодії в зборі необхідних доказових матеріалів, пошуку і допиті свідків», — повідомляють в прес-службі.

Аваков підкреслив, що Марків не має ніякого відношення до трагічної смерті італійського фоторепортера Роккеллі. Він також додав, що управління СБУ в Донецькій області продовжує розслідувати обставини смерті Роккеллі й Андрія Миронова, котрі загинули 24 травня 2014 року в Андріївці, неподалік від Слов’янська (Донецька обл.).

Глава МВС і посол також обговорили можливості розширення двосторонньої співпраці та протидію організованій злочинності. «Ми розраховуємо на продовження конструктивного співробітництва та активну підтримку Італії наших зусиль у реформуванні громадянського сектору безпеки нашої держави», — зазначив Аваков, додавши, що з урахуванням сучасних викликів і загроз Україна та Італія мають посилити двосторонній формат взаємодії, включаючи обмін оперативною інформацією.

Міністр висловив сподівання, що Італія і надалі буде підтримувати та посилювати заходи і санкції проти Російської Федерації у відповідь на її агресивні дії проти України. Посол, у свою чергу, запевнив главу МВС, що Італія підтримує Україну на шляху реформ.

Бійця Нацгвардії Віталія Марківа було затримано 30 червня 2017 року у м. Болонья. Його заарештували за підозрою в причетності до загибелі фоторепортера Роккеллі в 2014 році. Тоді в районі сел. Андріївка поблизу Слов’янська Донецької області під мінометний вогонь потрапила група іноземних журналістів. Італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його перекладач загинули. У Нацгвардії підкреслюють, що Марків не може бути причетним до загибелі Роккеллі, тому що в його батальйоні не було мінометів.

Адвокат заарештованого Раффаеле делла Валле підтвердив, що того дня Марків був на пагорбі Карачун (звідки було здійснено постріл), але в позиції, з якої не було видно місця інциденту. Віталій розповів, що стріляти туди навіть з автомата він не міг би, адже перебував з іншого боку пагорба і мав обмежений радіус огляду.

Марків також пояснив, що мінометний обстріл здійснювали обидві сторони конфлікту. Цілком можливо, що в журналістів влучила міна, випущена проросійськими терористами, які контролювали територію. Враховуючи все це, Віталій Марків наполягає на своїй повній невинуватості.

Наразі триває слідство.

Print Friendly, PDF & Email