Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Верховну раду прийняти законопроект, який посилить відповідальність за порушення виборчого законодавства, повідомляє прес-служба МВС України. 

«Робота над законопроектом про посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства тривала майже два роки. Основними новаціями цього закону є безповоротність покарання за злочини проти виборчих прав громадян і декриміналізація окремих дрібних порушень, які не впливають на загальний результат виборчого процесу. Законопроект також передбачає посилення можливості протидії підкупу виборців і фальсифікації результатів голосування. Я сподіваюся, що на початку виборчої кампанії парламентарі зможуть розглянути цей законопроект і прийняти в цілому», — сказав міністр внутрішніх справ.

В МВС нагадують, що 11 квітня Уряд підтримав розроблений МВС та громадянською мережею «ОПОРА» законопроект щодо посилення відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, Кримінального кодексу України, законів України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про всеукраїнський референдум», «Про місцеві вибори». Пропонується позбавляти волі до 2 років за такими статтями КК: ч .1 ст 158-1 – за незаконне використання, вкидання бюлетенів; ч. 1 ст. 159 – порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; ч 1. ст. 160 – отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо. За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборців, фальсифікацію документації пропонується позбавляти волі до 6 років. Чинний Кримінальний кодекс передбачає максимальну санкцію за пропозицію виборцю неправомірної вигоди у вигляді позбавлення волі строком до 3 років. Правоохоронці також отримують можливість здійснювати негласні слідчі дії та збирати належні докази для притягнення до відповідальності недобросовісних учасників у передвиборчій боротьбі.

Як повідомляв галава Нацпполіції Сергій Князєв за перші 26 днів передвиборчої гонки було зафіксовано 266 повідомлень про порушення виборчого процесу. 

Print Friendly, PDF & Email