У Белграді близько 25 тисяч осіб пройшли протестним маршем по центру столиці Сербії в суботу, 29 грудня. Організаторами акції виступило об’єднання опозиційних партій, в яке входять як ультраліві, так і ультраправі політичні сили, передає DW. Як пишуть міжнародні ЗМ в натовпі можна помітити символіку абсолютно різних партій.

Учасники протесту несли плакати з такими гаслами, як «Вучич — злодій», «Досить брехати», «Я не буду мовчати». Демонстранти висловили невдоволення політикою уряду і президента Сербії Александара Вучича, якого звинувачують, зокрема, в агресивній риториці по відношенню до своїх критиків, що створює атмосферу нетерпимості в країні.

Антиурядові протестні акції проходять вже четверті вихідні підряд. Перша хвиля масових протестів в Белграді розпочалася 8 грудня. Приводом для проведення акції стало жорстоке побиття лідера Лівої партії опозиціонера Борко Стефановича, що відбулося 23 листопада на півдні Сербії в місті Крушевац. Політику завдали ударів залізним прутом, в результаті чого він отримав важкі травми.

Відомо також, що наступна акція протесту запланована на 16 січня 2019 року — річницю вбивства сербського політика Олівера Івановича, одного з лідерів косовських сербів.

Print Friendly, PDF & Email