Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і обговорив нагальні проблеми. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України. Співрозмовники вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Ангела Меркель особливо відзначила роль українців у боротьбі з нацизмом.

Лідери обох держав обговорили ситуацію на Донбасі, відзначивши пріоритетність виконання безпекового компонента Мінських домовленостей й необхідність звільнення заручників. Петро Порошенко наголосив на неприпустимості проведення будь-яких демонстрацій техніки під виглядом "парадів" на окупованих територіях 9 травня.

Порошенко і Меркель також засудили напади на представників ОБСЄ та системні перешкоди в їхній роботі. Вони наголосили на важливості проведення розслідування й покарання винних в атаці на патруль ОБСЄ 23 квітня, а також на необхідності продовження роботи в Нормандському форматі. Окрім цього, канцлер проінформувала Президента України про підсумки своїх переговорів у Росії 2 травня.

Print Friendly, PDF & Email