Amnesty International вимагає зняття політично мотивованих звинуваченнь проти адвоката Еміля Курбедінова. Про це заявила заявила директор Amnesty International в Східній Європі і Центральній Азії Марі Стразерс, передає УНН з посиланням на прес-реліз організації.

«Після недавнього арешту в Москві видатного правозахисника Льва Пономарьова, Еміль Курбедінов - це вже другий за останні два дні правозахисник, якого посадили у в'язницю за пост у соціальній мережі», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в Amnesty International повідомляють, що затримання Еміля Курбедінова відбулося де-факто в окупованому Росією Криму за звинуваченням за публікацію в Facebook, яку він зробив 5 років тому.

«Подібність цих двох випадків очевидна, навіть якщо вони не пов'язані між собою. Обидва чоловіки є видатними представниками правозахисного співтовариства, і саме з цієї причини російська влада здійснила свідому атаку на них», – стверджують в організації.

В Amnesty International виражають занепокоєння використання соціальних мереж як інструменту переслідування активістів в Криму.

Нагадаємо, вчора, 6 грубня, було заарештована адвоката одного із українських військових моряків Еміля Курбедінова. Його підозрюють за статтею 20.3 (ч.1) Кодексу про адміністративні порушення РФ — «пропаганда чи публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій», що заборонені російським законодавством. Максимальний термін покарання за цією статею – 15 діб. 

Print Friendly, PDF & Email