Адвоката одного із українських військових моряків Еміля Курбедінова заарештували у Криму.

Про це повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв у Facebook, передає ВВС Україна. Семедляєв розповів, що його колегу по дорозі на роботу затримали співробітники «Центру з протидії екстремізму» МВС Росії у Криму.

Його підозрюють за статтею 20.3 (ч.1) Кодексу про адміністративні порушення РФ — «пропаганда чи публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій», що заборонені російським законодавством. Максимальний термін покарання за цією статею – 15 діб.

Курбедінова вже затримували за цією статтею у 2017 році. Тоді його визнали винним в адміністративному правопорушенні і затримали на 10 діб.

Сторона обвинувачення спирається на відео із символікою організації «Хізб-ут-Тахрір» (знаходиться у списку задоолнених в РФ), яке він публікував на своїй сторінці «ВКонтакте» у 2013 році. 

Еміль Курбедінов нещодавно взявся за справу одного із 24 українських моряків, заарештованих Росією в ході інциденту в районі Керченської протоки – Богдана Небелиці. 

Нагадаємо, що усіх затриманих моряків перевели з Криму до Москви, зараз вони перебувають в СІЗО «Лефортово».

Print Friendly, PDF & Email