Філія «Аль-Кайди» взяла на себе відповідальність за  атаку на миротворчий табір ООН на півночі Малі, яка сталася в неділю. В результаті нападу загинули 10 «блакитних касок» з Чаду, ще 25 осіб поранені, передає Голос Америки.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив напад, назвавши його можливим військовим злочином. Він також наголосив, що такі атаки «не послаблять рішучості ООН продовжувати підтримувати народ і уряд Малі в їх прагненні встановити мир і стабільність в країні».

Його прес-секретар повідомив, що Гутерріш висловив «щирі співчуття» уряду Чаду і рідним загиблих. Він віддав належне «самовідданості і мужності чоловіків і жінок, які несуть службу … пов’язану з великим особистим ризиком і жертвами».

Відповідальність за напад взяла на себе «Аль-Кайда в ісламському Магрибі». Угруповання заявило, що атака стала реакцією на відновлення дипломатичних відносин Чаду з Ізраїлем.

Гутерріш назвав недільну атаку «скоординованою». Група бойовиків під’їхала на кількох збройних машинах і напала із засідки на миротворчий табір в Агельхоке в області Кідаль на півночі Малі.

Сили ООН дали відсіч нападникам, але бойовики вбили десять миротворців і поранили 25 осіб.

Число вбитих бойовиків невідомо.

Миротворці ООН з’явилися в Малі в 2013 році незабаром після того, як ісламські бойовики скористалися хаосом, що виник в результаті невдалої спроби перевороту в столиці, і захопили окремі райони на півночі країни.

Print Friendly, PDF & Email